25-lecie o. Adama Szychty

25-lecie o. Adama Szychty

 

            W niedzielę 20 sierpnia 2017 w naszej parafii przeżywaliśmy Jubileusz 25 lat kapłaństwa o. Adama Szychty. Przeżywając srebrny jubileusz kapłaństwa modliliśmy się w intencji o. Adama - karmelity i w intencji Jego brata, który w tym roku przeżywał 25-lecie ślubów wieczystych – br. Marka - Kapucyna. Wraz z Jubilatem Mszę świętą koncelebrowali: ks. Proboszcz Ryszard Kołodziej, o. Stanisław Nowak - Redemptorysta, który wygłosił kazanie jubileuszowe, prezentujące posługę kapłańską, oraz Rodacy: ks. Wiesław Mikulski – Misjonarz w Peru i ks. Jarosław Kokoszka.

            Przed Mszą Świętą młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, w którym ukazała piękno powołania kapłańskiego, zastanawiając się, czy ręce kapłańskie są jeszcze ludzkie, czy Chrystusowe. Następnie złożono Jubilatowi życzenia. Parafię prezentowali: dziewczynki w strojach krakowskich, przedstawiciele Rady Parafialnej, Caritas, Liturgicznej Służby Ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej i Grupy Młodzieżowej.

            Życzymy jubilatom radości z pełnionej posługi i obfitości Bożych łask w codziennym życiu. Pamiętajmy o nich w modlitwach, jak również o modlitwie w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.