3 maj 2017

Najświętszej  Maryi Panny Królowej Polski

3 maj to święto Najświętszej  Maryi Panny Królowej Polski, a także uchwalenia konstytucji z roku 1791.  W tym dniu jednostka ze Starego Wiśnicza jak i z Wiśnicza Małego obchodziła święto św. Floriana (przypadający na 4 maja) czyli dzień Strażaka. Z tej okazji w uroczystym przemarszu przy dźwiękach orkiestry straż udała się na Mszę Świętą do kościoła parafialnego, by podziękować Bogu za swoją służbę i prosić o  tyle samo powrotów co wyjazdów, gdy zagrożone jest życie i mienie ludzkie. "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek."
Mszę koncelebrował  Ksiądz Dziekan Ryszard Kołodziej, który również jest druhem OSP Stary Wiśnicz, homilię wygłosił ksiądz katecheta Fabian Grębski. Fotogaleria po kliknięciu w zdjęcie.