Odpust Parafialny ku czci św. Wojciecha -kazanie

Odpust Parafialny ku czci św. Wojciecha
(kazanie)

23.04.2017

W ubiegłą niedzielę nasza parafia przeżywała odpust ku czci św. Wojciecha głownego patrona Polski jak i naszej  miejscowości. Uroczystą sumę odpustową celebrował nasz były wikariusz Ks.mgr Bartłomiej Bodziony. Wygłosił On również Słowo Boże przygotowane specjalnie na tą uroczystość, koncelebrował Ks.mgr Fabian Grębski.  Fotorelacja po kliknięciu na zdjęcie poniżej.

Wniebowzięcie MB

Jak co roku w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej rodziny naszej parafii przygotowały piękne wieńce dożynkowe. Wspólnie dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony.

Wydarzenia centralne w Krakowie

Dziękujemy Panu Bogu za wspaniały czas, za spotkanych ludzi, za moc wrażeń, przede wszystkim tych duchowych

Tydzień Misyjny ŚDM w parafii

Środa 20.07.2016r.

Ok. godz. 18 powitaliśmy naszych francuskich gości z diecezji Bordeaux. Po krótkim nabożeństwie w kościele udali się na noclegi i wyczekiwany po długiej podróży odpoczynek.

Czwartek 21.07.2016r. Dzień turystyczny

Rozpoczęliśmy o godzinie 9 w naszym parafialnym kościele. Najpierw modlitwy poranne, potem Msza święta i posiłek. Potem zwiedzanie Nowego Wiśnicza, zakończone wieczornym koncertem na zamku.

Piątek 22.07.2016r. Dzień pielgrzymkowy

Rozpoczęliśmy o godzinie 9 w naszym parafialnym kościele. Najpierw modlitwy poranne, potem katecheza o powołaniu i posiłek. W międzyczasie tańce i zabawy. Potem wyruszyliśmy z Nowego Wiśnicza, pielgrzymując do sanktuarium świętego Szymona w Lipnicy. Tam uroczysta Eucharystia przy ołtarzu polowym, a potem koncert zespołu Nazaret. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy apelem maryjnym na rynku lipnickim.

Sobota 23.07.2016r. Dzień wspólnoty

Rozpoczęliśmy o godzinie 9 w naszym parafialnym kościele. Najpierw modlitwy poranne, potem krótkie rozważanie Pisma Świętego. Potem wizyta w Ośrodku Edukacji Regionalnej i zabawy przy kościele. Potem smaczny obiad i wyjazd trzema autokarami z dekanatu na Diecezjalny Dzień Wspólnoty do Starego Sącza (ponad 20 tysięcy ludzi, w tym 5,5 tysiąca gości z zagranicy).

Niedziela 24.07.2016r. Dzień u Rodzin

Niedziela rozpoczęła się uroczystą Eucharystią o godz. 11.00. Liturgia była w dwóch językach: polskim i francuskim. Następnie obiad u rodzin. Wieczór przeżywaliśmy wraz z gośćmi z Nowego Wiśnicza przy remizie na Małym Wiśniczu dzięki gościnności OSP Wiśnicz Mały. Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało różne smakołyki, za co jesteśmy im serdecznie wdzięczni. I tak przy kiełbasce, tańcach i dobrej muzyce przyszedł czas wieczornego apelu. Przeżyliśmy go w klimacie pielgrzymkowym.

Poniedziałek 25.07.2016r. Odjazd do Krakowa

Pożegnania nadszedł czas. Merci.

Ostatni akcent przed ŚDM

15 lipca o godz. 20.00 odkrywaliśmy miłosierne oblicze Chrystusa, przygotowując się do owocnego przeżycia Tygodnia Misyjnego i Wydarzeń Centralnych podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Reanimacja serca - Dębowiec 2016

W dniach od 27 do 30 czerwca 2016 uczestniczyliśmy w XXIX Międzynarodowym Saletyńskim Spotkaniu Młodzieży w Dębowcu k. Jasła.

Zobacz szczegóły na stronie Dębowca: http://spotkania.saletyni.pl/

Oktawa Bożego Ciała 2016

Cały tydzień w oktawie Bożego Ciała oddawaliśmy cześć Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie krocząc codziennie w procesji wokół kościoła. Niedzielną procesję poprowadził nasz rodak Ks. Wiesław Mikulski, misjonarz w Peru.

Dzień Matki 2016

Z okazji święta wszystkich Mam Dziewczęca Służba Maryjna jak co roku przygotowała program artystyczny. Był to montaż słowno muzyczny o niezastąpionej roli mamy w naszym życiu. Dziękujemy wszystkim mamom, ktore znalazły czas, by posłuchać tego, co w tym roku przygotowały nasze DSM-ki.

Boże Ciało 2016

26 maja przeżywaliśmy piękną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Krocząc w procesji za Jezusem Eucharystycznym wyznawaliśmy wiarę w Jego rzeczywistą obecność w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami wychwalali naszego Pana.

Odpust ku czci św. Wojciecha 2016

W niedzielę 24 kwietnia 2016r. nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość odpustową. Poprowadził ją Ksiądz mgr Mariusz Jachymczak, kustosz sanktuarium św. Szymona z Lipnicy.

Droga światła z Janem Pawłem II

4 kwietnia 2016r. społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu przeżywała 11 rocznicę odejścia do domu Ojca świętego Patrona. Z tej okazji uczniowie, dyrekcja i grono pedagogiczne uczestniczyli w kościele parafialnym w nabożeństwie Drogi światła. Przyglądnęli się 14 spotkaniom Pana Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami. Słuchali rozważań zaczerpniętych z nauczania św. Jana Pawła II i nawiązujących do Jego posługi Następcy św. Piotra. Dostrzegali jak Chrystus Zmartwychwstały rozświetlał swym blaskiem drogi życia Karola Wojtyły. Wspólnie śpiewali radosne pieśni mówiące o Zmartwychwstałym Panu. Ze spotkania z Jezusem wyszli umocnieni, by być „pochodniami, które płoną pośród świata” według słów swojego Patrona. Odśpiewany z mocą hymn naszej szkoły był przypomnieniem zadań, do których jako społeczność szkolna, której patronuje św. Jan Paweł II, jesteśmy wezwani.

Po powrocie do szkoły, przed pomnikiem Patrona delegacja złożyła kwiaty i wspólnie odśpiewaliśmy Barkę, do której tak często odwoływał się Jan Paweł II.