DSM

Dziewczęca Służba Maryjna w naszej parafii liczy 37 dziewcząt. Są to dziewczyny od klasy czwartej do klasy ósmej. Przewodniczek jest trzy: Joanna Brzegowa, Katarzyna Nowak i Wiktoria Waśko. Jako przewodniczki przygotowują spotkania, zajmują się sprawami organizacyjnymi a przede wszystkim winny dawać dobry przykład jak być podobną do Maryi. Główną Patronką jak i przewodniczką jak sama nazwa grupy wskazuje jest oczywiście Matka Boża. I to od Niej trzeba uczyć się naśladowania Chrystusa i podążania za Nim.
Spotkania Dziewczęcej Służby Maryjnej odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10.00. W okresie wakacyjnym spotkań nie ma.

Wyjazd do Parku Wodnego

Korzystając bardzo intensywnie z czasu wolnego tym razem wybrałyśmy się do Parku Wodnego w Krakowie. W drodze do Krakowa była krótka katecheza o tym co symbolizuje woda, co nam daje chrzest, jakie są jego skutki, jak mogę dzisiaj żyć przyjętym chrztem świętym, co oznacza zanurzenie palców w wodzie przy wejściu do Kościoła? Za radosne spędzenie czasu bardzo dziękujemy naszym opiekunkom Pani Agnieszce i Pani Uli za ich czułą opiekę i troskę by się nam nic złego nie przydarzyło.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Ognisko

26 czerwca po Mszy Świętej wieczornej miałyśmy ognisko na zakończenie roku szkolnego. Najpierw wszystkie razem usiadłyśmy przy ognisku, zjadłyśmy kiełbaskę i cieszyłyśmy się sobą nawzajem. Potem odeszłyśmy od ogniska na parking przykościelny by zagrać w tzw. „ziemniaka”. Niektóre z nas grały w „mafię”. Później podzieliłyśmy się na cztery grupy i przewodniczki zrobiły dla nas kilka konkurencji. Więc mogłyśmy ze sobą rywalizować. Z pewnością dobrze jest w takim gronie i przy takiej miłej atmosferze kończyć rok szkolny.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Podchody

„Diabeł ucieka przed prawdziwą radością” 22 czerwca z kilkunastoosobową grupą wybraliśmy się w teren na podchody. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Cały czas szliśmy za strzałkami, które wskazywały drogę. Idąc ciągle naprzód znajdowaliśmy koperty, w których były zadania dla całej grupy albo poszczególnych osób. Między innymi mieliśmy zaśpiewać piosenkę „Jesteś Królem” z pokazywaniem, dwie osoby miały zagrać ze sobą w „kółko i krzyżyk”, mieliśmy zrobić wianek oraz iść przez jakiś czas „na bosaka”. Był to na pewno dla nas wszystkich czas ogromnej radości z bycia razem i z tego letniego deszczu, który nas spotkał tuż pod Zamkiem.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Przedstawienie na Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki Dziewczęca Służba Maryjna przygotowała przedstawienie o Aniele Stróżu w kilku scenach. Scenki ukazujące opiekę Anioła Stróża nad nami były przeplatane piosenkami nawiązującymi do tego duchowego stworzenia. Na koniec jedna dziewczyna w imieniu całej Służby Maryjnej złożyła najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich obecnych matek w Kościele.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Lodowisko

Podczas ferii zimowych pojechałyśmy wraz z ministrantami i lektorami do Dębicy na lodowisko. Ten czas poza domem spędziłyśmy bardzo aktywnie. Zmęczenie nam doskwierało ale więcej było radości i entuzjazmu. Był to także czas by zawiązać głębsze więzi. By się lepiej poznać. By spotkać Boga bo „gdzie dwaj albo trzej zebrani w imię Moje tam Ja jestem pośród nich.”
ZOBACZ ZDJĘCIA

Kolęda misyjna

Jak co roku po Bożym Narodzeniu rozpoczęła się w naszej diecezji Kolęda misyjna. Dziewczęta ze Służby Maryjnej wyruszyły po naszej miejscowości z kolędą by swoją modlitwą, wysiłkiem i zebranymi ofiarami wspierać misje i misjonarzy. Dziękujemy tym wszystkim dobrodziejom, którzy przyjęli nas w domach i ugościli. Za szerokie serce i otwartą dłoń.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Sprzątanie cmentarza

Tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych porządkujemy zaniedbane groby, wyrzucamy śmieci, wyrywamy chwasty, dajemy ładniejsze kwiaty, stawiamy znicze i oczywiście pamiętamy w modlitwie o duszach zmarłych przebywających w czyśćcu.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Sobotnie spotkania

W każdą sobotę o godz. 10.00 odbywają się spotkania Dziewczęcej Służby Maryjnej. Podczas tych spotkań zatrzymujemy się nad postaciami biblijnych kobiet. Wśród tych wszystkich kobiet Jedna jest najpiękniejsza. To oczywiście Maryja! I to od Niej uczymy się najwięcej. To na Nią chcemy patrzeć, to Ją chcemy naśladować. To od Niej chcemy uczyć się pokory, postawy słuchania, kobiecości i macierzyństwa.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Ministranci i Lektorzy

Grupa ministrantów w naszej parafii liczy chłopców. Najmłodsi chodzą do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Ich głównym zadaniem jest posługa podczas Mszy Świętej i nabożeństw, dawanie sygnałów dzwonkami, oraz noszenie symboli (krzyża, akolitek, kadzidła).
Zbiórki ministrantów odbywają się w ciągu roku szkolnego w środy, przed wieczorną Mszą Świętą.

W naszej parafii jest także 27 lektorów. Są to chłopcy od klasy szóstej do klas ponadgimnazjalnych. Prezesem lektorów jest Bartłomiej Chorop. Jako prezes dba o organizowanie zbiórek i zajmuje się sprawami organizacyjnymi. Lektorzy bardzo często angażują się w prace przy plebanii oraz kościele. Lecz ich najważniejszym zadaniem jest mężne głoszenie Słowa Bożego oraz służenie przy Mszy Świętej.
Zbiórki Lektorów odbywają się w każdą sobotę o godz. 8.00 W okresie wakacyjnym spotkań nie ma.

Ognisko

Kolejnym integracyjnym wydarzeniem w te wakacje było ognisko. Najpierw wszyscy jednomyślnie usmażyliśmy kiełbaski, które za chwilę zjedliśmy. Potem było coś na słodko. Później przeszliśmy na parking przykościelny i zrobiliśmy taki miniturniej. Podzieliliśmy się na dwie kategorie: młodsi i starsi. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę lody. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować i posprzątać po ognisku.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Gokarty

6 lipca z grupą 38 ministrantów i lektorów wybraliśmy się na gokarty do Tarnowa. W drodze do Tarnowa pomodliliśmy się na Różańcu. Pięciu członków LSO włączyło się w prowadzenie poszczególnych dziesiątków. Na torze kartingowym spędziliśmy ok. 2,5h. Kilkunastu z nas po raz pierwszy miało doświadczenie zasiadania w gokarcie i rywalizacji z innymi zawodnikami. Był to na pewno dla wszystkich czas silnych wrażeń jak i głębszego zacieśniania więzi między nami. Dziękuję opiekunom, którzy sprawowali pieczę nad całym wyjazdem: Panu Grzegorzowi, Panu Mariuszowi i Panu Szczepanowi.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Dzień otwarty WSD

Dwóch naszych lektorów Bartłomiej Chorop i Jakub Nalepa byli po raz kolejny odwiedzić mury tarnowskiego Seminarium. Dzień otwarty rozpoczął się dla wszystkich Eucharystią a po niej była adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Po tej części modlitewnej był poczęstunek (jak zawsze bigos). Po posiłku było trochę czasu wolnego więc można było zwiedzić niektóre miejsca w Seminarium. Potem wszyscy udali się na aulę gdzie klerycy wystawili przedstawienie o bł. Romanie Sitko a później seminaryjny zespół zagrał i zaśpiewał dla nas kilka piosenek z mocnym przesłaniem. Na koniec odbył się mecz na boisku seminaryjnym.

Przyjęcie do grona ministrantów

We czwartek podczas tzw. „Białego tygodnia” siedemnastu aspirantów zostało w sposób uroczysty przez księdza Proboszcza włączonych do grona ministrantów.
Nowi ministranci to:
1. Mateusz Bereta
2. Radosław Błoniarz
3. Antoni Cholewa
4. Michał Ciarach
5. Adam Cichoń
6. Mirosław Ćwik
7. Igor Dziedzic
8. Michał Grabarz
9. Piotr Grabarz
10. Antoni Kokoszka
11. Jakub Kostuch
12. Mateusz Krawczyk
13. Jakub Kwiatek
14. Maciej Nalepka
15. Piotr Tobiasz
16. Franciszek Truś
17. Karol Wolnik

Kurs lektorski

Po kilku sesjach kursu lektorskiego 30 marca w Kościele parafialnym w Żegocinie 13 naszych ministrantów zostało pobłogosławionych do pełnienia funkcji lektora. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił nasz ksiądz Proboszcz Ryszard Kołodziej – dziekan dekanatu Lipnica Murowana.
Nowymi lektorami zostali:
1. Karol Sułek
2. Julian Fudela
3. Wojciech Krotos
4. Igor Burdak
5. Kacper Burdak
6. Jakub Sułek
7. Miłosz Styrna
8. Adrian Kaczmarczyk
9. Bartłomiej Kaczmarczyk
10. Patryk Mucha
11. Wojciech Bienias
12. Michał Klimek
13. Maksymilian Nieć

Turniej LSO

Grupa młodszych i starszych ministrantów oraz lektorów wzięła udział w dekanalnym turnieju piłki nożnej. Rozgrywki odbywały się w Kamionnej. W sposób szczególny gratulujemy ministrantom młodszym bo zdobyli trzecie miejsce w swojej kategorii, zaś ministrantom starszym i lektorom gratulujemy dobrego występu i uczciwej gry przez cały turniej.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Granie w piłkę na hali i na boisku

Ten czas na wspólne pokopanie piłki spędzamy w poniedziałki od godz. 17.30 do godz. 19.30 z wyjątkiem wakacji. W wakacje spotykamy się czasem na boisku w Wiśniczu Małym przy Remizie Strażackiej. Zawsze towarzyszy nam ta właściwa kolejność – najpierw Msza Święta a dopiero później pójście na halę czy boisko. Najpierw Bóg później wszystko inne.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Grupa Apostolska

Grupa Apostolska w naszej parafii liczy około 20 osób. Są to głównie osoby uczęszczające do szkół średnich. Patronem grupy jest Apostoł Narodów - święty Paweł. Spotkania Grupy Apostolskiej odbywają się w każdy piątek po wieczornej Mszy Świętej.

Dębowiec

W dniach od 8. do 12. lipca młodzież z naszer parafii uczestniczyła w Międzynarodowym Saletyńskim Mpotkaniu Młodych w Dębowcu koło Jasła. Saletyni zadbali odobrą atmosferę, oraz dużą ilość tańca i modlitwy. Zaproszono także wileu niezwykłych gości, których wyjątkowe świadectwa można było usłyszeć. Każdy miał także możliwość zadania pytań.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Przedstawienie na Prymicjach

Prezentem jaki przygotowała Grupa Apostolska dla księdza Michała było krótkie humorystyczne przedstawienie.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Bierzmowanie

25 kwietnia w naszym Kościele miała miejsce uroczystość Bierzmowania młodzieży z klas ósmych i trzecich gimnazjum. Ducha Świętego przyjęli młodzi z naszej parafii, z Chronowa i z Kobyla. Życzymy bieżmowanym wiele światła Ducha Świętego.

Droga Krzyżowa o północy

Tradycyjnie już w Wielki Piątek przygotowaliśmy wyjątkową Drogę Krzyżową o północy. Dziękujemy wszystkim za obecność na tym wydarzeniu, szczególnie tym, którzy pomagali w jego organizacji i poświęcili swoje siły na grę na scenie, czytanie rozważań, przygotowanie scenariusza, zorganizowanie strojów, obsługę świateł, oraz zapalanie kolejnych świecze.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Robienie palm

Młodzi, jak co roku, włączyli się w przygotowanie palm na Niedzielę Palmową. Pracy było bardzo dużo – ściąganie starych dekoracji, robienie kwiatków, cięcie bukszpanu, wiązanie wszystkich składników w całość i stawianie gotowych palm w Kościele.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Droga Krzyżowa przygotowana przez studentów

Bardzo dziękujemy studentom (i nie tylko) za przygotowanie rozważań Drogi Krzyżowej i oprawę muzyczną podczas tego nabożeństwa.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Droga Krzyżowa

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w pierwszej Drodze Krzyżowej dla młodzieży w tym roku, szczególnie tym, którzy poświęcili swoje siły i czas by przygotować to wydarzenie.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Ubieranie choinek

Kilka osób z naszej Grupy Apostolskiej z pełnym zaangażowaniem włączyło się w ubieranie choinek przed świętami Bożego Narodzenia. Dziękujemy za trud i poświęcony czas włożony w to by nasza świątynia była przyozdobiona choinkami, które są symbolem światła i nadziei, a także życia.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Magnificat

W naszym Kościele odbyło się czuwanie dla młodzieży, którego tematem był Magnificat. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w śpiew, grę na instrumentach oraz przygotowanie dekoracji. Szczególnie jesteśmy wdzięczni księdzu Tomaszowi za wygłoszone do nas Słowo.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Spotkanie ze św. Mikołajem

Tych, którzy mają wątpliwości, czy młodzież z naszej Grupy Apostolskiej była grzeczna, informujemy, że do nas także przyszedł święty Mikołaj.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Wieniec adwentowy

W piątek młodzież z naszej Grupy Apostolskiej wykonała wieniec adwentowy. Efekty naszej pracy można podziwiać w Kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli w tym przedsięwzięciu.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Andrzejki

W Remizie w Wiśniczu Małym młodzież z naszej parafii, wraz z gośćmi z Lipnicy i Trzciany miała okazję spotkać się i potańczyć podczas zabawy andrzejkowej. Dziękujemy za wspólną zabawę i mamy nadzieję na kolejne takie spotkanie w przyszłości.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Wyjazd do bł. Karoliny

18 listopada odwiedziliśmy miejsca związane z błogosławioną Karoliną Kózkówną. Zmagając się z mrozem i ciemnościami przebyliśmy drogę krzyżową śladami męczeństwa Karoliny. Uczestniczyliśmy również w uroczystej Mszy Świętej i adoracji w Kościele w Zabawie. Zobaczyliśmy również pomnik ofiar wypadków, który na nas wszystkich zrobił duże wrażenie.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Turbacz

Korzystając z pięknej jesiennej pogody i wolnego od nauki dnia, udaliśmy się w Gorce. Po zdobyciu Turbacza (1314 m.n.p.m.) i zejściu „na ziemię”, czekał na nas ciepły posiłek i dobra zabawa w gospodarstwie agroturystycznym. Wspomnienia zapierających dech w piersiach widoków, modlitwy, śpiewu, muzyki i tańca pozostaną z nami na długo.
ZOBACZ ZDJĘCIA

„Dzieci módlcie się do Ojca!”

Taki był temat pierwszego czuwania dla młodzieży w tym roku. Rozważanie było skoncentrowane na słowie „Ojciec” – jakie ono wywołuje w nas emocje, czego doświadczamy słysząc to słowo. Co czujemy gdy rozpoczynamy od tego słowa modlitwę Pańską, której nauczył nas Jezus. Dziękujemy wszystkim za udział w czuwaniu, szczególnie tym, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia.

Caritas

1. Bernadetta Błoniarz
2. Maria Bukowska
3. Barbara Kokoszka
4. Lucyna Kokoszka
5. Kazimiera Wójcik

Rada Parafialna

1. Adam Nalepka
2. Ryszard Kamyczek
3. Paweł Klimek
4. Grzegorz Kaczmarczyk
5. Czesław Kolarz
6. Szczepan Sułek